BURÇİN BÜKE

1966’da İzmir’de doğdu. İlk piyano derslerini müzisyen olan babasından aldı. Daha sonra Ali Ersümer ile çalıştı. Halk önünde ilk konserini 10 yaşındayken verdi. 1977’de açılan “Harika Çocuk” sınavını kazanıp Mithat Fenmen ve Gülay Uğurata ile piyano, İlhan Baran ile de teori ve kompozisyon çalışmalarını sürdürdü. 1979 yılında Sofia Müzik festivalinde Türkiye’yi başarıyla temsil etti.
1982’de 11 senelik Ankara Devlet Konservatuarı’nın Yüksek bölümünü 5 senede bitirdikten sonra, açılan Devlet bursuyla Almanya’nın Hannover şehrinde Müzik Akademisinde okumaya hak kazandı. Burada sırasıyla Prof. Ebert, Goetzke, Szidon, Plagge ile çalıştı.1984-1989 senelerinde solist ve oda müziği sanatçısı olarak Hannover Neu Musik festivallerine katıldı. 1990 senesinde CD, Televizyon ve Radyo kayıtları yaptı. 1992 senesinde Hannover Müzik Akademisi’nin solistlik sınavını birincilikle bitirdi. Londra’da Prof. Benjamin Kaplan ve İtalya’da da Prof. Marvulli ile özel olarak çalıştı. Uluslararası Lanciano Piyano yarışmasında birincilik aldı.

Ayrıca Craydon ve Bilbao yarışmalarında ödüller kazandı.1993 senesinde Berlin’de kurulan Color of Musik Oda Orkestrası’nın solist ve kurucularındandır. Sanatçı; Kuzey Almanya Radyo Orkestrası, Langenhagen Festival Orkestrası, Lanciano Festival Orkestrası, Hannover Big-Band Orkestrası ile turneler yapmıştır. Almanya’da Braunschweig, Bremen, Osnabrück, Amerika’da West Palm Beach, İtalya’da Lanciano, Türkiye’de Yapı kredi, Aksanat, İşsanat, festivallerinde başarılı konserler verdi ve çok olumlu kritikler aldı.
Almanya’nın dışında Fransa, İngiltere, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, İsrail, Hollanda, Mısır, İsviçre, Estonya, İspanya ve Amerika’da konserler verdi.
2002 senesinde New York’ta Carnegie Hall’da verdiği konser New York basınında geniş yer aldı.
1996 senesinde Londra’da 2002 senesinde de New York Steinway-Sons sanatçısı oldu. 2000 yılında My Dream adı altında bir CD yaptı.
2000-2003 yılları arasında Selanik Konservatuarı’nın düzenlediği uluslararası Piyano Festivaline eğitmen ve solist olarak katıldı. 2000 yılında sanatçı “ my dream “,2004 de “ personal touch “,2006 ‘da “ it’s time”, 2007’de “Mozart for babies” ve “secret garden” , 2009’da “Haydn For Babies” albümlerini yapmıştır.Bugüne kadar yaptığı konser turnelerinde Jörris, Marvulli , Becker , Strugalla , Kriemetz , Kretschmacher , Altschuller , Lentini, Abdullayev gibi şeflerle konserler yapmıştır. Sanatçı İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Eskişehir ve Bursa Senfoni Orkestraları ile çeşitli konserler vermiştir. “ Secret garden” konserlerini yurt içindeki bir çok Üniversitede seslendirmiş ve konferanslar vermiştir

BURÇİN BÜKE

Born in Izmir in 1966. Took his first piano lessons at the age of 5 from his father who was a musician. Gave his first public concert when he was 10. Attended the Izmir and Ankara State Conservatories. Won the Extraordinary Talent Prize given by the Ankara Conservatory in 1977. Represented Turkey at the Sofia Music Festival in 1979 at the age of 13. Completed the normally eleven-year studies in the Ankara Conservatory in five years and obtained the right to become a member of the teaching staff at the age of 16.

Entered the Hannover Music Academy in 1982 on a Turkish state scholarship. Became the first among 120 competitors for entrance. Worked there with some of the most prominent professors in the field such as Ebert, Göetzke, Szdion and Plagge. Finished as first the Department of Soloists in 1992.

While studying in the Hannover Music Academy, participated in Hannover New Music Festivals in 1984 – 1989. Made several CD’s and took part in various TV and radio programs. Worked with Professor Benjamin Kaplan in London and Professor Marvulli in Italy. Won the first prize at the Lanciano International Piano Contest. Won other prizes at Craydon and Bilbao contests.

In 1993 became one of the founder-musicians of the “Color of Music” Chamber Orchestra in Berlin. Took part in the tours of the Northern Germany Radio Orchestra and the Hannover Big Band Orchestra. Performed recitals in Braunschweig, Bremen and Osnabrück Festivals. Gave many concerts in France,Spain, England, Italy, Austria, Holland, Switzerland, Estonia, Greece, Bulgaria, Israel, Egypt, several states of the U.S.A. and the Carnegie Hall in New York. In 1996 selected as a “Steinway & Sons Artist”. His composition “My Dream” was chosen as one of the pieces to be performed in the graduation exams of the Sallonica Music Academy.

Became a soloist for the Çukurova State Symphony Orchestra in Turkey between 1994-1998. Soloist for the Izmir State Symphony Orchestra since 1998.