Hakan Ali Toker, Piyano
1976 doğumlu olup Mersinlidir. 1 yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çello,  7 yıl Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde (orta-lise kısmı dahil) piyano ve kompozisyon, 3 yıl da ABD’de Indiana Üniversitesi Müzik Bölümü’nde piyano ve kompozisyon okudu ve bu üniversiteden mezun oldu. Indiana Üniversitesi’nde caz ve elektronik müzik üzerine de çalıştı. Resmî öğreniminin yanı sıra özellikle doğaçlama ve Türk Müziği alanlarında büyük ölçüde kendi kendini yetiştirdi; kanun, akordeon ve klavikord çalmayı öğrendi.

Çoğu Tanini’yle olmak üzere bugüne kadar 30’a yakın ülkede konserler verdi. Bu ülkelerde radyo ve televizyon programlarına çıktı, uluslararası basından olumlu eleştiriler aldı. 9 yıl yaşadığı ABD’de Orta Doğu, Orta Asya ve Güney Amerika müziklerine eğildi. Doğu ve Batı müziğinin pek çok ustasıyla sahneyi paylaştı; dansçılar, şairler, akrobatlarla ortak projelerde yer aldı. Doğaçlama resitallere, multimedya gösterilere ve sessiz filmlere müzik yaptı; halen bu çalışmalarına devam etmektedir.

2011’de Türkiye’de ilk kez Türk makamlarına göre akortlanmış piyanoyla konser verdi. Klasik, caz ve Türk Müziği formlarında; solo, oda müziği ve orkestra için çok sayıda beste ve düzenlemesi vardır.